Wdrożenia » System sprzedaży wysyłkowej
System sprzedaży wysyłkowej

DACPOL Sp. z o.o. nieustannie rozwija swoją ofertę. Klienci muszą mieć wygodny dostęp do produktów – zarówno przeglądając katalog, jak i składając zamówienie. Stworzyliśmy system sprzedaży wysyłkowej opierający się na istniejącym katalogu produktów.

  • aplikacja dedykowana

  • doradztwo

Branża

elektrotechniczna

Skala

enterprise

KPI

zwiększenie konwersji

Cel

Firma DACPOL zdecydowała się powierzyć nam zaprojektowanie i wdrożenie katalogu internetowego na bazie katalogu wysyłkowego. Aby tego dokonać, konieczne było zbudowanie zintegrowanej i kompleksowej platformy do prowadzenia handlu elektronicznego.

DACPOL korzystał już z różnych systemów w ramach organizacji, toteż zaprojektowaliśmy narzędzia do integracji z istniejącym oprogramowaniem i repozytoriami danych. Zapewniło to elastyczność w pracy i bezproblemową migrację w wypadku zmiany oprogramowania w przyszłości.

„Ogólny Katalog DACPOL jest zebraniem w jeden tom wszystkich podzespołów potrzebnych do budowy i serwisu urządzeń. Znajdują się w nim informacje techniczne i zagadnienia teoretyczne, które będą przydatne przy doborze elementów. Nowością jest również spis aplikacyjny, który pomaga w szybkim znalezieniu konkretnych podzespołów stosowanych w danej aplikacji.”

Zakres wdrożenia

Jednym z elementów stanowiących o przewadze konkurencyjnej firmy jest zespół kilkudziesięciu inżynierów gotowych do pomocy w najbardziej skomplikowanych przypadkach. Z racji pozycji jaką firmą zajmuje na rynku sprzedaży wysyłkowej podzespołów podjęto decyzję o udostępnieniu oferty z Katalogu Wysyłkowego w internecie. Jednym z celów przedsięwzięcia jest zwiększenie udziału liczby zamówień i zapytań on-line w celu wygospodarowani czasu dostępnego na konsultacje telefoniczne.

W chwili obecnej serwisy internetowe firmy DACPOL umożliwiają przeglądanie i zamawianie produktów, lecz bez pełnej obsługi procesu sprzedaży przez system internetowy. Co więcej wewnętrzne systemy F-K i magazynowe nie są w żaden sposób zintegrowane z ofertą prezentowaną w serwisie www. Brak jest również zaawansowanego systemu wyszukiwawczego, który pozwoliłby na dobieranie podzespołów wg zadanego zestawu kryteriów, lecz na tyle elastycznego aby pełnił on rolę „eksperta on-line”.

Wdrożono zintegrowane rozwiązanie, oparte o dedykowany CMS, łączące funkcje katalogu internetowego i systemu handlu elektronicznego. Z racji rozległości rynku, system został wdrożony w kilku wersjach językowych, a także został przystosowany do obsługi wielu walut. Do najciekawszych rozwiązań należy zaliczyć system wyszukiwania produktów, który został specjalnie dostosowany do potrzeb inżynierów pozyskujących podzespołów w celach projektowych lub produkcyjnych. System nie tylko jest w stanie zaproponować elementy dokładnie pasujące do kryteriów, ale także takie, które je spełniają nadmiarowo, a są w danej chwili dostępne lub tańsze (dioda Zenera o napięciu przebicia 10V może zostać zastosowana zamiast diody o napięciu przebicia 5.1V).

Serwis sprzedaży internetowej firmy DACPOL Sp z o.o. stanowi kompleksowy system umożliwiający: prowadzenie handlu elektronicznego poprzez dostarczanie mechanizmów do prezentacji i wyszukiwania towarów i produktów; zamawianie produktów wraz z automatycznym przyznawaniem rabatów cenowych i ilościowych; zarządzanie całym procesem przez panel administracyjny systemu i mechanizmy importu i eksportu danych.